×
Politikë 10 janar 2011
Nënpresidenti i SHBA-s Jozef Biden mbërriti me një vizitë të pashpallur n
Qeveria e Koresë së Jugut shprehu zyrtarisht mosbesimin e vet në lidhje me propozimin e ri të RPD të Koresë për rifillimin e dialogut ndërkorean, të shpallur nga Komitetit verikorean për bashkimin paqësor të Atdheut.
RPD e Koresë i dërgoi tre njoftime zyrtare Koresë së Jugut me propozimin p
Çështja për largimin nga Moska të Ambasadorit japonez në Rusi Masahar Kono dhe
Sanksionet ndëkombëtare kundër Iranit frenuan përpunimin e armës bërthamore të Teheranit, deklaroi Sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton, duke marrë fjalën përpara studentëve në Abu-Dabi. “Sanksionet ndikuan.
Kazakistani ratifikoi konventën e Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (OBSH) kundër terrorizmit.
Probleme ose dështime në marrëdhëniet e Rusisë dhe Europës për vitin që kaloi nuk pati.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
7
8
9
15
16
22
23
24
27
29
30