×
Politikë 27 gusht 2010
Minsku për të dytën herë me radhë i refuzoi Bishkekut dorëzimin e ish Presidentit Kurmanbek Bakijev.
Biznesmeni rus Viktor But, të cilin Gjykata e Apelit e Tajlandës vendosi ta ekstradojë në SHBA, deklaroi se të gjitha akuzat e ngritura kundër tij në lidhje me trafikim armësh janë fabrikuar nga shërbimet sekrete amerikane.
Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai ia nënshtroi një kritike të rreptë planet e Barak
Përfaqësuesit e serbëve kosovarë deklaruan se nuk kanë nevojë p
  2 vjet më parë ndodhi një ngjarje që ndryshoi jo vetëm hartën politike të botës, por dhe raportin e forcave në arenën ndërkombëtare.
Qytetari rus Viktor But nuk ka kryer kurrfarë krimesh, komfirmon amerikani Douglas Farah, bashkautori i librit "Tregtari i vdekjes" kushtuar sipërmarrësit rus, i cili bëri bujë të madhe.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2010
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2010
1
4
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
21
22
28
29