×
Politikë 29 korrik 2010
Rusia del për pjesëmarrjen e Abkhazisë dhe Osetisë së Jugut në
Raporti i publikuar nga Departamenti amerikan i shtetit mbi respektimin e marrëveshjeve në sferën e kontrollit mbi armatimet dhe mospërhapjen e armës bërthamore nuk i shërben aspak zhvillimit të marrëdhënieve prej partnerësh midis Rusisë dhe SHBA.
Në rajonin Elbrussk të Republikës së Kabardino-Ballkarisë u parandalua një akt terrorist.
Anija e madhe kundërnëndetëse ruse "Admiral Levçenko" po shoq
Komiteti për punët e jashtme i Senatit të SHBA do të zhvillojë votimin në lidhje me Traktatin ruso-amerikan mbi shkrutimin e Armatimeve Strategjike Ofensive (ASO) më 3 gusht. Vendimi për këtë u morr nga Kryetari i Komitetit John Forbes Kerry.
ASO,
Themeluesi i organizatës "WikiLeaks" Xhulian Esenxh (Julian Assange) komfirmon, se nuk i njeh burimet që vënë në dispozicion informacionin sekret të pasqyruar në site e tij.
Uashingtoni mbështet synimin e Iranit për fillimin e dialogut përkatësisht furnizimit të uraniumit të pasuruar për reaktorin kërkimoro-shkencor të Teheranit, njoftoi përfaqësuesi i Departamentit amerikan të shtetit Philip Crowley.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
6
7
10
11
17
18
21
24
25
26
29
30
31