×
Politikë 26 korrik 2010
Në Bishkek dhe në Osh u zhvilluan aksione masive proteste kundër dislokimit të policëve të OSBE-së në jug të Kirgistanit.
Bashkëpunëtorët e shërbimeve antidrogë të Rusisë dhe SHBA
Shtëpia e Bardhë doli me dënimin e rreptë të veprimeve të organizatës ndërkombëtare " WikiLeaks", e cila publikoi në site e vet dokumentet sekrete mbi operacionet ushtarake në Afganistan.
Shërbimin e ri të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian do ta kryesojë Përfaqësuesja Supreme e BE për punët e jashtme dhe politikën e sigurisë Catherine Margaret Ashton, njofton Agjencia ITAR-TASS.
Ministrat e punëve të jashtme të 27 vendeve të BE do të miratojnë një paketë suplementare sanksionesh kundër Iranit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
6
7
10
11
17
18
21
24
25
26
29
30
31