×
Politikë 21 korrik 2010
Rusia do ti caktojë UNESKO-s në vitet 2010 dhe 2011 2 miliard dollarë për rimëkëmbjen e shënjtëroreve orthodhokse në territorin e krahinës së Kosovës, njoftoi MPJ e Federatës Ruse.
Ministria e energjetikës e Federatës Ruse krijoi shtabin operativ për koordinimin e punëve për rikonstruktimin e hidrocentralit Baksanskaja në Republikën e Kabardino-Ballkarisë, ku u krye një akt terrorist.
Dhoma e Apelit e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë anuloi pjesërisht vendimin për dhënien e pafajësisë ish Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt dhe kërkoi fillimin e procesit rigjykues ndaj tij.
Presidentja e Finlandës Tarja Kaarina Halonen është në dijeni të problemeve të
Bashkëpunëtorët e konsullatës ruse u lejuan të marrin takim me pilotin rus Konstantin Jaroshenko.
SHBA po vendosin sanksione të reja kundër RPD të Koresë, deklaroi Sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton në konferencën për shtyp mbajtur në Seul.
Presidentët e Rusisë dhe Finlandës, përkatësisht, Dimitri Medvediev dhe Tarja Kaarina Halonen po zhvillojnë negociata në rezidencën periferike verore të Kryetares së shtetit finlandez.
BE po përgatit sanksione të reja të rrepta ndaj Iranit për shkak të refuzimit të tij për të pezulluar pasurimin e uraniumit në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
6
7
10
11
17
18
21
24
25
26
29
30
31