×
Politikë 20 korrik 2010
Rusia del kategorikisht kundër vendosjes së sanksioneve të njëanshme nga ana e SHBA-s dhe BE ndaj Iranit.
Komuniteti ndërkombëtar do të mbështesë synimin e Presidentit të Afganistanit
Tajlanda do të blejë 12 aeroplanë të prodhimit rus. Protokolli mbi synimet u nënshkrua në aviasallonin "Farnborough 2010" në Britaninë e Madhe nga kompania ruse «Гражданские самолеты Сухого» ("Aeroplanët civilë të kompanisë Sukhoi") dhe kompania tajlandeze Orient Thai Airlines.
Aleanca e Atlantikut Verior është e mbushur plot vendosmëri për rivendosjen e plot
  Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev mbërriti në qytetin finlandez Turku për takimin me Presidenten e Finlandës Tarja Kaarina Halonen. Negociatat e kryetarëve të të dy shteteve do të zhvillohen nesër, më 21 korrik.
Rusia i fali Afanistanit një borxh me shumë të përgjithshme prej rreth 12 miliard dollarësh, njoftoi Kreu i MPJ të Federatës Ruse Sergei Lavrov në konferencën ndërkombëtare për Afganistanin që po zhvillohet në Kabul.
Moska pret një luftë të vendosur kundër industrisë së drogës
Gjykata turke u paraqiti akt akuza pothuajse 200 qytetarëve të vendit për organizim komploti
Detyra kryesore e konferencës ndërkombëtare për Afganistanin e vendeve donatore është zgjidhja e problemit të dorëzimit me etapa autoriteteve kombëtare të të gjithë përgjegjësisë për gjithçka që ndodh në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
6
7
10
11
17
18
21
24
25
26
29
30
31