×
Politikë 14 korrik 2010
Presidenti i Federatës Ruse Dimitri Medvediev mbërriti në Ekaterinburg, ku së bashku me Kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel do të marrë pjesë në konsultimet ndërshtetërore ruso-gjermane dhe në forumin "Dialogu peterburgas".
  Në qytetin e Uralit  Ekaterinburg po zhvillohet "Dialogu peterburgas" - një formë origjinale
Negociatat në lidhje me programin bërthamor iranian janë gati për rifillim, por afatet e zhvillimit të tyre nuk janë bashkërenditur akoma, njoftoi Kreu i MPJ të Federatës Ruse Sergei Lavrov.
Ministri i naftës i Iranit Seyed Massoud Mir-Kazemi dhe Ministri i energjetikës i Federatë
Presidenti i Federatës Ruse Dimitri Medvediev uroi Presidentin e Francës Nicolas Sarkozy me rastin e festës kombëtare - Ditën e marrjes së Bastilies.
BE do të vazhdojë, dyshim, procesin negociator mbi anëtarësimin me të drejta
  Forcimi i bashkëpunimit tregtaro-ekonomik është tema kryesore e konsultimeve ruso-gjermane në nivel të lartë që do të zhvillohen në Ekaterinburg.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
6
7
10
11
17
18
21
24
25
26
29
30
31