×
Politikë 24 maj 2010
Qeveria e Kosovës është zhytur në korrupsion, prokuroria është përfshirë në spekulimet e privatizuara, kompanitë e huaj me ndihmë të gënjeshtrave dhe shantazhit po i shmangen pjesëmarrjes në tendera.
Teherani i dërgoi Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA) letrën ku bëhet fjalë për këmbimin e uraniumit jashtë kufijve të vendit.
Ish Presidenti i Kirgizstanit Kurmanbek Bakiev, i cili me ftesë të Presidentit të Bjellorusisë Aleksandër Llukashenko ndodhet në Minsk, deklaron, se nuk ka kurrëfarë lidhjeje me situatën e krijuar në jug të vendit.
Moska mbështet principin e tërësisë territoriale të Azerbajxhanit dhe nuk e njeh Nagorni Karabahun si shtet të pavarur. Kështu i komentoi zgjedhjet parlamentare në këtë enklavë armene Përfaqësuesi i MPJ të Rusisë Andrei Nesterenko.
Më 24 maj në Sopotin polak po zhvillohet një takim joformal i krerëve të MPJ të BE dhe vendeve pjesëmarrëse të programit të BE "Partneriteti Lindor".
Kongresi Mbarëbotëror i shoqatës së shtypit rus u hap në vigjilje në Tel-Aviv. Në të marrin pjesë 400 delegatë nga më shumë se 50 vende të ndryshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
4
5
6
8
9
10
11
15
16
21
22
23
25
26
29
30