×
Politikë 21 maj 2010
Traktati i ri mbi Armatimet Strategjike Ofensive mund të paraqitet në Parlamentin e Federatës Ruse deri në fund të majit, deklaroi Kryetari i komitetit të Këshillit të Federatës për çështjet ndërkombëtare Mihaill Margellov.
Prokuroria e përgjithshme e Bjellorusisë mori nga Kirgistani të gjithë paketën e dokumenteve për dorëzimin e ish presidentit Kurmanbek Bakiev.
Kryetarja e qeverisë së përkohëshme të Kirgistanit Rosa Otumbaeva deklaroi për daljen nga Partia Social Demokrate në lidhje me marrjen përsipër të kompetencave presidenciale të vendit në një periudhë tranzicioni, njofton agjencia "Interfaks".
Marrëdhëniet midis Misionit të BE EULEX dhe autoriteteve të Kosovës, q
SHBA-s ranë dakort të njoftojnë shtetet e tjera për lëshimet e ardhshme
Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin mbërriti në Shën Peterburg, ku do të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
4
5
6
8
9
10
11
15
16
21
22
23
25
26
29
30