×
Politikë 19 maj 2010
Irani nuk do ti ndërpresë kontaktet dhe konsultimet e veta me Rusinë në lidhje me miratimin e rezolutës së re për programin bërthamor iranian.
Korrupsioni në Kaukazin e Veriut kërcënon sigurinë kombëtare dhe ësht
Traktati ruso-amerikan mbi ASO-dokumenti i ekuilibruar me paritet merr parasysh edhe konfigurimet e ndryshme të forcave bë
Përfundim i vizitës së Presidentit të Rusisë Dimitri Medvediev në Ukrain
  Kreu i MPJ së Rusisë Sergei Lavrov shprehu shqetësimin në lidhje me situatën e krijuar në Kirgistan.
Kreu i MPJ së Rusisë Sergei Lavrov mendon, se vizita e ardhshme e Presidentit të Rusisë Dimitri Medvediev në SHBA do ti shërbejë forcimit të marrëdhënieve midis Moskës dhe Uashingtonit bazuar mbi drejta të barabarta.
Ministrat e financave të 27 vendeve të BE konfirmuan në mbledhjen në Bruksel krijimin e
Rusia e quan të peshuar mirë projekt rezolutën e bërë në SHBA-s në Këshillin e Sigurimit të OKB-së në lidhje me Iranin.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
4
5
6
8
9
10
11
15
16
21
22
23
25
26
29
30