×
Politikë 17 maj 2010
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev vë në dukje, se me udhëheqjen e tanishme ukrainase po punohet më mirë, se sa me atë të mëparshme.
Presidentët e Rusisë dhe Ukrainës, përkatësisht, Dimitri Medvediev dhe Viktor Janukoviç vendosën lule dhe kandile të ndezura përpara ikonave në Kiev tek monumenti i viktimave, që vdiqën nga "Голодомор" Uria në vitet 1932-1933.
Rusia ka ndërmendi ti ofrojë ndihmë Kirgistanit për stabilizimin e situatës në republikë, u deklaroi përfaqësuesve të mjeteve ruse të informimit masiv Përfaqësuesi special i Presidentit të Federatës Ruse Vladimir Rushajllo.
Vendet e NATO-s duhet ti vënë si qëllim vetes zhvillimin e bashkëpunimit
Uraniumi i varfëruar iranian mund të dërgohet në Turqi gjatë një
Pas përfundimit të "luftës së ftohtë" Europa po përpiqet të ndahet me "gardh" nga Rusia duke vendosur "perden e hekurt të vizave".
Irani ra dakort që të dërgojë uraniumin e vet për pasurim në Turqi.
Dimitri Medvediev nënshkroi dekretin për garantimin e sigurisë në Olimpiadë
Në vigjilje të vizitës zyrtare në Kiev, e cila po zhvillohet më 17-18 maj, Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev dha në Moskë një intervistë të zgjeruar për gazetarët ukrainas.
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev shpreson të nënshkruajë gjatë vizitës së tij në Kiev, të planifikuar më 17-18 maj, një sërë dokumentash që kanë të bëjnë me bashkëpunimin e këtyre dy vendeve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
4
5
6
8
9
10
11
15
16
21
22
23
25
26
29
30