×
Politikë 14 maj 2010
Rusia nuk ka ndërmend të ndërhyjë në zhvillimin e situatës në Kirgistan, deklaroi Kryetari i Këshillit të Sigurimit të Federatës Ruse Nikollai Patrushev.
Presidenti ukrainas Viktor Janukoviç i vlerëson marrëdhëniet me Rusinë "për nga pikëpamja e perspektivës dhe kapërcimit të pasojave të krizës ekonomike në Ukrainë".
Deklarata e përbashkët e liderëve të Rusisë dhe Brazilit, kushtuar 65
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev shpreson shumë në suksesin e misionit iranian të Presidentit të Brazilit.
Presidentët e Rusisë dhe Brazilit, përkatësisht, Dimitri Medvediev dhe Luiz Inácio Lula da Silva nënshkruan planin e veprimeve të partneritetit strategjik midis Federatës Ruse dhe Brazilit.
Përplasjet midis ithtarëve dhe kundërshtarëve të autoriteteve të reja të Kirgistanit po vazhdojnë në qytetet e mëdha të vendit.
Rusia dhe Brazili përgatitën për nënshkrim Planin e veprimeve pë
Kompania ajrore gjeorgjiane Airyena-Georgian Airways dërgoi kërkesën e vet në Ministrinë
Zgjatja e afatit të veprimit të marrëveshjes për qëndrimin e Flot
Situata në Kirgistan po tensionohet përsëri. Ithtarët e presidentit Kurmanbek Bakijev, të rrëzuar nga pushteti, kanë marrë nën kontroll ndërtesat e administratave të tre qendrave rajonale Osh, Xhallall-Abad dhe Batkin.
Në Kremlin konfirmojnë gatishmërinë për të ratifikuar Traktatin mbi Armatimet Strategjike Ofensive (ASO) njëkohësisht me SHBA-s. Për këtë i njoftoi agjencisë informative RIA Lajmet Sekretarja për shtyp e Presidentit të Rusisë Natalia Timakova.
ASO,
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
4
5
6
8
9
10
11
15
16
21
22
23
25
26
29
30