×
Politikë 1 mars 2010
Kompania francaze ka ndërmend të rrisë vëllimet e furnizimeve të gazit rus.
Irani nuk bashkëpunon në masën e duhur me Agjencinë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA), deklaroi Drejtori i përgjithshëm i ANEA Jukia Amano.
Vizita zyrtare, me të cilën mbërriti sot në Paris Presidenti Dimitri Medvediev, do
Kievi do të vazhdojë të gjitha programet e bashkëpunimit me NATO-n. Për këtë deklaroi Presidneti i Ukrainës Viktor Janukoviç sipas përfundimeve të takimit me Kreun e Komisionit Europian Jose Manuel Barroso.
  Pas katër vjetësh rikonstruksioni rinisi punën pika kufitare e kalimit të automobilave "Verhnij Llars" në kufirin ruso-gjeorgjian. Kapaciteti teknik i pikës garanton të gjitha llojet e kontrollit të domosdoshëm gjatë kalimit të kufirit.
Në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës rifilloi procesi gjyqë
Në Këshillin e Europës e quajnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese t
Vizita e Dimitri Medvedievit në Paris destinohet për forcimin e marrëdhënieve midis Rusisë dhe Francës dhe dhënien e një impulsi të ri atyre, deklaroi Ndihmësi i Presidentit Sergei Prihodko.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2010
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2010
3
6
7
8
12
13
14
16
20
21
22
24
26
27
28
30