×
Foto 25 shtator 2013

"Russia Arms Expo-2013" do të zhvillohet në Nizhnij Tagill (qarku i Sverdllovskut) nga data 25-28 shtator.

Në poligonet bjelloruse filloi faza e dytë e stërvitjeve të përbashkëta të forcave të armatosura të Bjellorusisë dhe Rusisë "Perëndimi 2013". Ushtarakët po simulojnë situata të ndryshme të zhvillimit të operacioneve luftarake dhe operacioneve për garantimin e sigurisë së Rusisë dhe Bjellorusisë.

Numri i viktimave të tërmetit të fuqishëm me magnitudë 7.7 ballë, i cili ra të martën në provincën jugperëndimore të Pakistanit Baluchistan, i tejkaloi 200 personat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2013
1
3
7
8
14
15
20
21
22
28
29