Do të mbahen garat kualifikuese të snoubordistëve dhe snoubordisteve në disiplinën e sllallomit paralel. Po sot do të zhvillohen garat e skiatorëve në sllallomin gjigand. Gjithashtu është planifikuar për ditën e sotme gjysmëfinalja e sprintit ekipor me ski stil klasik për femra. Meshkujt do të konkurrojnë për medalje në të njëjtën disiplinë.

Skuadrat përfaqësuese të Finlandës dhe Rusisë do të takohen në arenën e akullt në ndeshjen çerekfinale të turneut të hokejit për meshkuj. Do të konkurrojnë për medalje atletet me patina në akull në distancën 5000 metra. Do të mbahet stafeta e përzierë në biatlon. Për kompletin e fundit të medaljeve sot do të konkurrojnë sportistet e disiplinës së bobsled në dyshe.