Si pasojë e incidentit humbi jetën së paku një person, ndërsa dy të tjerë u plagosën.

Në vendngjarje mbërritën 6 brigada zjarrfikëse dhe ekipet e shpëtimit. Ka nisur operacioni për kontrollin e rrënojave. Ende nuk dihet nëse ka apo jo njerëz nën rrënoja.

Në shtator në Mumbai si pasojë e shembjes së një godine banimi 5-katëshe humbën jetën më shumë se 60 persona.