Goditjeve me minahedhës iu nënshtrua xhamia shiite Sayyidah Zaynab. Predhat ranë mbi godinat e banuara aty pranë dhe mbi hotelin Shirazi.

5 persona humbën jetën, duke përfshirë edhe një fëmijë, ndërsa 12 të tjerë u plagosën.