Siç njofton policia lokale, autobusi ra në një humnerë 100 metra të thellë. Po hetohet mbi shkakun e aksidentit rrugor.

Aksidente të tilla në rrugët e vendit janë shumë të shpeshta. Një tragjedi e ngjashme ndodhi më 29 qershor: 12 persona humbën jetën dhe 9 të tjerë u plagosën si pasojë e rënies së një autobusi në lumë nga një lartësi 100 metra.