×
Lindja e Mesme, Tetor 2012
Dhënia e goditjes nga Izraeli mbi Iranin i përgjigjet interesave të vendeve arabe, deklaroi Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu në një intervistë për revistën franceze "Paris Match".
Grupi sulmues aeroplanmbajtës i Forcave Ushtarake Detare (FUD) të Shtetve të Bashkuara të Amerikës, i kryesuar nga aeroplanmbajtësja bërthamore "Enterprise", duke kaluar përmes Kanalit të Suezit, u largua nga rajoni i Lindjes së Mesme.
I Dërguari i Posaçëm i OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe për Sirinë Lakhdar Brahimi filloi turneun e vet të dytë në Lindjen e Mesme. Turneu i parë u mbajt në shtator.
Moska është e gatshme të zhvillojë më tej marrëdhëniet me Uashingtonin, nuk ka asnjë kundërshtim për projektet humanitare të USAID-it në Rusi dhe po përpiqet të shuajë "stuhinë" në Lindjen e Mesme. Pikërisht këto tema u prekën nga Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në intervistën e tij dhënë gazetës ruse "Kommersant" («Коммерсант»).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30