×
Ekonomia 20 korrik 2011
Uzina ruse e prodhimit të automobilave “AvtoVAZ” («АвтоВАЗ») kremton 45-vjetorine vet. Ditëlindje
Vëllimi i investimeve direkte në ekonominë e Rusisë, sipas vlerësimeve paraprake t
Komisioni Qeveritar për Investimet e Huaja në Rusi miratoi blerjen nga koncerni “Total” t
Barack Obama është i gatshëm ti bëjë lëshime Partisë Republikane për hir të shpëtimit të vendit nga falimentimi.
Zyrtarët e Rusisë dhe Iranit po përfundojnë negociatat në lidhje me afatet e vënies në funksionim të elektrostacionit atomik iranian “Busher”, njoftoi Zëvendës ministri i jashtëm i Republikës Islamike Mohammad Mehdi Ahunzade.
Pozitat e euros do të dobësohen vërtet, por për kurrfarë falimentimi
Në Kirgistan aktualisht lindi një deficit mjaft i mprehtë i benzinës së cil
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31