×
Ekonomia 1 korrik 2011
Shërbimi Federal i Rusisë për Monitorimin Veterinar dhe Fitosanitar “Rospotrebnadzor” anuloi ndalimin e importit të perimeve nga Danimarka dhe Spanja në Federatën Ruse.
Në ditën e parë, pas heqjes së embargos mbi eksportet e drithërave, nga Rusia u eksportuan më shumë se 1 milion e 100 mijë ton. Për këtë njoftoi sot Zëvendëskryeministri i parë Viktor Zubkov.
Në Bashkimin Doganor të Rusisë, Bjellorusisë dhe Kazakistanit që nga dita e sotme fshihen
Presidenti i Federatës Ruse bëri thirrje për forcimin e atraktivitetit investues të zonës ruse Primorie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31