×
Ekonomia 20 korrik 2010
Kompania gjermane "Siemens" dhe kompania «Российские Железные Дороги» ("Rrugët Hekurudhore të
Kina u shndërrua në njërën prej konsumatoreve më të mëdha të energjisë në botë duke spostuar në vend të dytë SHBA-të, njofton gazeta londineze "The Financial Times".
Koncerni francez Citroen po fillon prodhimin e automobilave posaçërisht për Rusinë. Ky automobil i markës "Citroen-C4" Hatchback është një ndër më me popullaritet në tregun rus.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
5
6
8
10
11
13
14
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
28
30
31