×
Kulturë Korrik 2011
Ish këngëtari i grupit legjendar britanik Led Zeppelin Robert Plant pas një pauze 9-vje
Katër këngëtarë rusë arritën të dalin në
muzikë, Moska, konkurs, vokalist
Jo larg rajonit të qytetit pranë Vollgës - Nizhni Novgorod ekziston liqeni i thellë Svetllojar.
Sot në ekranet e kinemave të Rusisë do të shfaqet filmi “Harry Potter dhe
Me premierën e baletit “Anna Karenina”, vënë në skenë sipas motiveve të romanit me të njëjtin titull të Lev Tolstoi-t, në Metropolitan Opera filloi turneu e vet Trupa e Teatrit Mariinski të Shën Petersburgut.
Forumi i Dytë Ndërkombëtar i Filmit në Shën Peterburg u hap në godinën e Teatrit Mihaillovski me premierën e filmit artistik “Lëkura në të cilën jetoj unë” të regjisorit spanjoll Pedro Almodovar.
Transmetimin e debutimit të muzikantëve në Konkursin e XIV Ndërkombëtar &ldquo
Tablloja e piktorit të famshëm venecian Giorgio da Castelfranco “Stuhia” (“Storm”) u ekspozua në Muzeun Ermitazh të Shën Petersburgut. Tablloja u soll për herë të parë në Rusi nga Galleria dell’Accademia në Venecia.
Për herë të parë Moska do të bëhet Zonjë shtëpie e konkursit prestigjioz vokal “Operalia”, i cili u themelua nga tenori i famshëm botëror José Plácido Domingo. Konkursi do të zhvillohet nga 18-24 korrik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
1
2
3
7
8
9
10
13
15
16
17
18
19
21
23
24
25
26
27
28
30
31