×
Kulturë Nëntor 2009
“Lev Tolstoi: gjeni i gjallë”. Premiera e këtij filmi do të shfaqet në mbarë botën plot pas një viti, në nëntor të 2010 - në ditët e 100 vjetorit të vdekjes së shkrimtarit.
Festivali kinematografik ndërkombëtar “Lindje dhe Perëndim. Klasika dhe Avangardi” tashmë që në vitin e dytë të ekzistencës së vet po aplikon disa risi.
Këngëtari i famshëm operisktik rus Dimitri Hvorostovskij debuton sot, më 19 nëntor, në Moskë në Pallatin e Koncerteve të Kremlinit në rolin e heroit kryesor të show “Déja-Vu.
Muzeu i Arteve Figurative me emër të Pushkinit i Moskës në vigjilje të Festivalit tradicional të arteve “Mbrëmjet e Dhjetorit” shpalli temën e ekspozitës artistike që do të shoqërojë programin muzikor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2009
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2009
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30