Sot rojet kufitare afgane dhe pakistaneze hapën zjarr kundër njëri-tjetrit. Sipas fjalëve të përfaqësuesit të autoriteteve afgane, incidenti ndodhi menjëherë pasi ushtarët pakistanezë u përpoqën të rivendosnin kufijtë e dëmtuar gjatë shkëmbimit të mëparshëm të zjarrit. Nuk ka ende të dhëna mbi viktima si rezultat i përleshjes së armatosur.

Të enjten e kaluar në rrethin pranë kufitar afgan Goshta në provincën Nangarhar rojet kufitare të të dy vendeve shkëmbyen zjarr. Si rezultat, një bashkëpunëtor i Rojes kufitare afgane humbi jetën dhe u plagosën dy qytetarë paqësorë pakistanezë.