Si rezultat i të shtënave me armë zjarri në oborrin e shkollës së profilizuar sportive të qytetit Stara Zagora të Bullgarisë ka mbetur i vrarë një person.

Siç njoftojnë mediat lokale, si rezultat i plagëve të marra ndërroi jetë marangozi i shkollës. Midis fëmijëve fatmirësisht nuk ka të lënduar.

0Bashkëpunëtorët e policisë, që mbërritën në vendngjarje, po zhvillojnë hetime dhe po përpiqen të identifikojnë personin që hapi zjarr me armë.