18 njerëz gjetën vdekjen dhe 16 të tjerë u lënduan rëndë në një aksident trafiku në Senegal.Tragjedia ka ndodhur të martën në afërsi të qytetit të Thies në perëndim të vendit.

0Autobusi, që po transportonte pelegrinë myslimanë në qytetin e shenjtë për ta Tuba, u përplas me një minibus. Shkaku i aksidentit ende nuk është përcaktuar.