Të paktën tre persona u vranë dhe 23 të tjerë u plagosën gjatë një sulm terrorist mbi bazën e Forcave Speciale në qytetin e Karaçit në jug të Pakistanit. Kjo u raportua nga policia lokale.

Shpërthimi u krye nga një terrorist kamikaze, makina e të cilit hodhi në erë portat e bazës në pamundësi për të kaluar përmes tyre. Policia beson se organizatorët e sulmit ishin militantët e lëvizjes radikale "Taleban".