Aksidenti ndodhi në rrugën Antalya-Kemer. Autobusi rrëshqiti në rrugën e lagur dhe u përmbys, duke shkarë në këtë pozicion rreth 10 metra.

Si rezultat i aksidentit në Antalia të Turqisë u vra një person dhe u plagosën 24 turistë rusë.

Një pjesë e të plagosurve u dërguan në spitalin e Antalias të Universitetit Akdeniz. Këtë informacion e konfirmuan bashkëpunëtorët e departamentit të emergjencës, njoftoi policia.

0Në vendin e ngjarjes po punojnë policia dhe mjekët. Konsullata e Përgjithshme e Federatës Ruse në Antalia po sqaron detajet e asaj që ndodhi.