Një anije që transportonte 27 pasagjerë u mbyt në jug të Filipineve. Si rezultat i ngjarjes kanë mbetur të vdekur shtatë persona, pesë prej tyre janë zhdukur pa lënë gjurmë, njofton roja bregdetare e vendit.

Anija u mbyt në afërsi të qytetit Bangao (qendra administrative e provincës Tawi-Tawi), i cili ishte dhe destinacioni i anijes. Bashkëpunëtorët e shpëtimit arritën të shpëtojnë 15 persona.

0Mbi shkaqet e incidentit ende nuk ka njoftime. Në rajonin e incidentit tani ka një erë të fortë dhe dallgë të larta.