Një traget i mbipopulluar me njerëz të hënën në mëngjes u mbyt në lumin Son në lindje të Indisë, ku mbetën të vrarë të paktën gjashtë persona dhe 20 të tjerë konsiderohen të zhdukur pa lënë gjurmë, njofton Agjencia indiane e lajmeve IANS. Disa pasagjerë pas katastrofës arritën të dilnin vetë në breg. Po zhvillohet operacioni i kërkim-shpëtimit.

0Trageti i fundosur, sipas karakteristikave teknike, mund të mbante 14 persona, ndërkohë në momentin e tragjedisë në të ndodheshin 40 pasagjerë. Njerëzit ktheheshin nga një festë në një nga fshatrat e rrethit fshinj.