Në jug të Kinës ra një tërmet me magnitudë 5.6 ballë. Epiqendra e tij ndodhej në kilometrin 8 në juglindje të qendrës së banuar Jiaoku të provincës Yunnan. Vatra - në një thellësi prej 31 kilometrash. Informacion mbi viktima apo dëme nuk ka ende.

0Në fund të qershorit, si rezulat i një tërmeti me magnitudë 5.7 ballë në të njëjtin rajon, dy vetë u vranë dhe rreth 100 të tjerë u plagosën.