Një autobus devijoi në një luginë të thellë dhe u përmbys ditën e martë në pjesën qendrore të Marokut. Të paktën 42 vetë u vranë dhe 24 të tjerë pësuan dëmtime, njoftojnë mediat lokale elektronike.

Aksidenti automobilistik ndodhi më 05:00 të mëngjesit sipas orës së Moskës në aksin rrugor Zagora-Marrakes në provincën El Haouz.

0Katër nga të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë.