Klubi italian i futbollit “Internazionale” (Milano) dhe ai rus Anzhi” (Makhachkala) arritën në marrëveshjen përfundimtare mbi transferimin e sulmuesit Samuel Eto’o në ekipin e Makhachkala-së.

0Me këtë lojtar do të lidhet një kontratë 3-vjeçare. Paga e Eto’o nuk dihet ende, por, sipas supozimit të mediave, 30-vjeçari nga Kameruni do të bëhet lojtari më i paguar në botë duke marrë nga 20 deri në 21 milionë euro në vit.