Një kamion i blinduar me ushtarakk rusë ra në humnerë në Dagestan (Kaukazi i Veriut).

0Tragjedia ndodhi të martën në mbrëmje. Kamioni, në të cilin ndodheshin 13 ushtarakë rusë, u bllokua në rrugë malore nga rrëshqitja e fuqishme e dheut dhe si rezultat përfundoi drejt e në greminë. Sipas të dhënave paraprake, njëri nga ushtarakët gjeti vdekjen, 2 të tjerë janë traumatizuar rëndë.