Rusja Dinara Safina dhe Galina Voskoboeva nga Kazakistani dolën në gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar të tenisit në Kuala-Lumpure (Malajzi). Dueti korri fitore ndaj italianes Maria Elena Carmen dhe bjelloruses Daria Kustavaja. Aktualisht Safinën dhe Voskoboevën i pret takimi me fitueset e ndeshjes midis çiftit rus Nina Bratçikova dhe Elena Bovina dhe duetin Suko Aoiama dhe Çanj Çinvej (Japoni/Tajvan).