0Rusja Maria Sharapova pa kurrfarë problemi doli në çerek finalen e turnet të tenisit që po zhvillohet në Strasburg duke triumfuar në ndeshjen e raundit të dytë mbi Dija Evtimovën nga Bullgaria me rezultatin 6:3 dhe 6:0. Kundërshtare e  radhës e Maria Sharapovës do të jetë gjermania Julie Gerges. Fondi i çmimit të turneut përbën shumën prej 220 mijë dollarësh.