Rusia anuloi ndalimin e furnizimit të mishit të derrit nga shtetet Ilinois, Pensilvania, Texas dhe New-Jersy. Kjo është e lidhur me faktin se në këto shtete u stabilizua situata me gripin A H1N1, njoftoi Rosselhoznadzor.